Prawne

Prawne

Zwroty i wymiany - prawo odstąpienia od umowy

 1. Masz prawo do dokonania zwrotu kupionego u nas towaru (odstąpić od umowy kupna towarów), bez względu na przyczynę, w ciągu 30 dni od daty doręczenia przesyłki.

  Do każdej paczki dołączamy formularz, który ułatwi proces dokonania zwrotu. Znajdziesz na nim dokładny adres na jaki powinieneś odesłać paczkę. Wypełnij oraz podpisz formularz zwrotu i dołącz do odsyłanego do nas zwrotu.

  Jeśli chciałbyś dokonać wymiany, odeślij w ramach zwrotu swoje pierwotne zamówienie oraz złóż nowe zamówienia na nowy produkt.

  Skutki odstąpienia od umowy:

  W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy wszystkie otrzymane od Ciebie płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy. Płatności zwracamy nie później niż 14 dni od dnia, w którym otrzymaliśmy przesyłkę zwrotną.

  Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności. W każdym przypadku nie poniesiesz żadnych opłat w związku z tym zwrotem pieniędzy.

  Będziesz musiał ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy - paczka musi być wysłana na Twój koszt i ryzyko - masz obowiązek należycie zabezpieczyć odsyłany towar tak, aby zapobiec jego uszkodzeniu w transporcie. Zalecamy odsyłać paczki przesyłkami z numerem nadawczym i ubezpieczeniem, gdybyś musiał w razie zagubienia przez przewoźnika musiał dochodzić od niego rekompensaty. Nie odbieramy przesyłek za pobraniem.
  Odpowiadasz tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. Zwracany w związku z odstąpieniem od umowy towar musi być kompletny (wraz z pełnym wyposażeniem i akcesoriami, stanowiącymi jego integralną część), nie może nosić śladów użytkowania wykraczających poza zwykły zarząd rzeczą (nieprzekraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy). Jeżeli dostarczony towar jest niekompletny bądź nosi ślady użytkowania, wykraczające poza zwykły zarząd rzeczą, zastrzegamy sobie prawo do odmowy przyjęcia przesyłki.

  Powyższe prawo odstąpienia od umowy stosuje się wyłącznie do Klientów, którym przysługuje status konsumenta w rozumieniu aktualnie obowiązujących przepisów prawa. Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje Klientowi w odniesieniu do umów wskazanych w art. 38 ustawy z dnia 30 maja 2014 roku o prawach konsumenta.